Psikososyal Destek Hizmetleri

Bakım merkezimiz, bakıma, ilgiye muhtaç engelli bakımı ile ilgili fiziksel, psiko-sosyal alanlarda yaşanan problemlerini araştıran, bu problemlerin başlangıç ve gelişimlerinin tespitini ve özürlünün hangi alanlardaki bakıma ihtiyacı olduğunu belirleyerek, o ihtiyaçlar konusunda hizmet vermekteyiz.
Psiko-sosyal Destek hizmetleri nelerdir ?

  • Engellinin kendi durumunu kabullenmeme, inkar etme, hayattan kopukluk, intihara meyletme, sevgiden yoksun kalma, istenmeme, sevilmeme gibi durumları yaşamaması için verilen hizmetler.
  • Engellinin toplumda yer alan bir birey olarak kültürel , sosyal yada sportif aktivitelere katılmasını sağlamak amacıyla kendisine destek olunması ve refakat edinilmesi.
  • Engelli ve ailesinin sosyal haklardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla bilgilendirilmeleri ve bu haklardan faydalanmalarının sağlanmasını sağlayacak hizmetler.
  • Engellinin yeni yaşam alanını özümsemesine, uyum sağlamasına ve kabullenmesini sağlayacak hizmetler ve ayrıca aileninde bu durumu kabullenmesini ve bilgilendirilmelerini sağlayacak olan hizmetlerdir.

İletişim

Kosova, Veysel Karani Cd. No:164, 42250 Büyükkayacık Osb/Selçuklu/Konya

[email protected]

+90 507 862 07 01

+90 332 261 10 11

+90 332 261 10 12

Bizi Takip Et

© Özel Yazır Engelli Bakım Merkezi. All Rights Reserved.